top of page

Pedagogai nuolat tobulina savo kvalifikaciją

Kūrybiškumo raiška žaidime

2017-10-27 Šiauliuose buvo organizuota respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų konferencija „Žaidimas ugdymu, ugdymas žaidimu“.

 

Lietuvos pedagogus kvietė dalytis patirtimi apie žaidimo svarbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui(si).

Konferencijoje dalyvavo per 150 pedagogų iš visos Lietuvos, buvo pristatyta 18 žodinių ir vaizdinių pranešimų, 24 stendiniai pranešimai, kurių problematika apėmė socialinių emocinių įgūdžių ugdymą žaidžiant, palankių žaidimui aplinkų sudarymą, žaidimo, kaip ugdymosi metodo, panaudojimą ir kt.

Šioje konferencijoje žodinį pranešimą "Kūrybiškumo raiška žaidime" parengė ir pristatė Lina Bendaravičienė.

Tautinė lėlė

   Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir jį įprasminti, 2017 m. Vyriausybė paskelbė Tautinio kostiumo metais ir pakvietė organizuoti tam skirtas konferencijas, parodas, seminarus, edukacinius mokymus.

    Panevėžio  vaikų literatūros skyrius  vykdė projektą „Biblioteka be sienų“, kurio partneris yra Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis.  Respublikos įstaigų bendruomenės buvo  pakviestos kurti ir dalyvauti kūrybinių darbų parodoje „Tautinė lėlė“.

    Paroda skiriama ne tik Tautinio kostiumo metams, bet ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos 95-erių metų jubiliejui paminėti. Į kvietimą atsiliepė 37 dalyviai iš 14 ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš įvairių respublikos miestų ir rajonų.

   "Želmenėlių" md 5 grupės aulėtojos Linos sukurta lėlė parodoje irgi puikuojasi savo tautiniu kostiumu.

plačiau http://vjlc.pavb.lt

Konferencijoje „Kurkime drauge vaikystę šiandien“

2016 m. gegužės 27 d. Šiaulių universitete surengta respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Kurkime drauge vaikystę šiandien“, kurią suorganizavo Šiaulių universiteto Mokslo institutas bei Ugdymo mokslų ir socialinės gerovės fakultetas, taip pat Panevėžio vaikų dienos užimtumo centras.

Ši tradicinė kasmet rengiama konferencija skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Nebe pirmus metus konferencijos organizatoriai skelbia stendinius pranešimus bei pranešimus virtualioje aplinkoje.

 

Lina Bendaravičienė šioje respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje pristatė stendinį pranešimą „Siuvinėjimo pradmenys ir galimybės darželyje“

 

 

 

Skaitovų festivalis

Kovo 10 d. Marijampolės savivaldybės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko skaitovų festivalis „Eilėraščių kraitelė - 2016“, kurį organizavo Marijampolės mokykla-darželis „Želmenėliai“. Festivalio tikslas- padėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams atsiskleisti poezijos mene, ugdyti vaikų sceninę kultūrą. Festivalyje dalyvavo skaitovai iš 16 Marijampolės savivaldybės  ugdymo įstaigų. 

Renginio sumanytojos ir koordinatorės Lina Bendaravičienė ir Audronė Leimonienė. 

(Reportažas per Marijampolės TV  2016 m. kovo 10 d.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Sukas metų ratelis senolių pramintu taku“

2015 m. spalio 29 d. Kėdainių mokykloje-darželyje „Puriena“ vyko respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Sukas metų ratelis senolių pramintu taku”, skirta etnografinių regionų metams paminėti. Jos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi ugdant vaiko tautinę savimonę, vertybines nuostatas, pilietiškumą, atskleisti nuomonių įvairovę diskutuojant etninės kultūros ir etninio ugdymo turinio temomis.

 

Etnokultūrinę patirtį konferencijoje pristatė 5 grupės auklėtoja Lina pranešime „Etnokultūrinio ugdymo galimybės ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje“. Tai kalendorinių švenčių papročiai, tradicijos, apeigos, lietuvių amatai, tradiciniai rateliai, žaidimai, lietuvių liaudies tautosaka (pasakos, mįslės, patarlės, priežodžiai). Etnokultūrinis ugdymas darželyje yra  dar viena priemonė padedanti ugdytis įvairioms vaikų kompetencijoms.

Nuotoliniuose kursuose:

OBELĖLĖ

Interaktyvus plakatas Vaivorykštė

Sukasi metų ratas

Kompiuterinis raštingumas

Pranešimai

Zipio

draugai

2012 m.

Pažymėjimai.

Padėkos ir kt.

2015 m.

2016 m.

2017 m.

2019 m.

2013 m.

2014 m.

2018 m.

2019 m.

2020 m.

bottom of page